Letiště Brno

letenky-bg-header-title.png
     

         

Letiště Brno-Tuřany


Terminál Letiště Brno Tuřany je složen z odbavovací budovy Odlet a odbavovací budovy Přílet, které jsou vzájemně propojeny spojovacím traktem. Odbavovací budova ODLET je určena pro odbavení cestujících na odletu, v odbavovací budově PŘÍLET pak probíhá odbavení příletových cestujících na letiště Brno a zároveň slouží jako terminál letů všeobecného letectví.

Příletová hala letiště Brno je rozdělena na část schengen a část neschengen. V části neschengen se musíte na filtru pasové kontroly prokázat platným cestovním dokladem. Svá zavazadla si vyzvednete na jednom ze dvou výdejních pásů letiště Brno. Na kterém pásu budou Vaše zavazadla, zjistíte z informačního monitoru umístěného na stěně mezi výdejními pásy. Odbavení zavazadel trvá deset až dvacet minut. V případě nedoručení nebo poškození zavazadel kontaktujte přepážku reklamací zavazadel umístěnou přímo v příletové hale letiště Brno. Za výstupem z příletové haly naleznete turistické informační centrum, kanceláře autopůjčoven a taxi služby.

Z Brna pravidelně létají spoje do velkých evropských měst jako je Londýn, Řím, Milán nebo Moskva. V sezóně navíc létají i charterové lety hlavně do Řecka, Španělska nebo Egypta. Letiště Brno spolupracuje se společnostmi jako Ryanair, Wizz Air, Smart Wings, Travel Service atd.

 

Mapa Letiště Brno

 

Kliknutím zvětšíte, zdroj: brno-airport.cz

 

Akční last minute zájezdy z Brna

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Vzdálenosti na Letiště Brno

 

Brno-střed                 12 km
Vyškov30 km
Břeclav60 km
Olomouc72 km
Uherské Hradiště74 km
Svitavy75 km
Zlín90 km
Jihlava97 km
 

Poloha Letiště Brno

 

 

Odlet z Letiště Brno

 

Po příjezdu na letiště Brno si můžete naložit svá zavazadla na zavazadlové vozíky, které jsou k dispozici na parkovišti a před vstupem do odbavovací budovy. Do vozíků se vkládají mince v hodnotě 10 Kč. Po vstupu do odbavovací budovy letiště Brno se přímo naproti Vám nacházejí žluté odbavovací přepážky, na kterých probíhá odbavení pravidelných i charterových letů. Odbavovací přepážky jsou očíslovány a v průběhu odbavení jsou vždy označeny číslem letu a destinací.

Časy příletů a odletů letadel, začátku odbavení či která přepážka odbavuje Váš let, jsou uvedeny na monitorech informačního systému letiště Brno. Tyto obrazovky jsou umístěny hned naproti vchodu do odbavovací budovy ODLET i PŘÍLET.

K odbavení se dostavte dvě hodiny před plánovaným odletem letadla. Odbavení končí nejpozději čtyřicet až třicet minut před plánovaným odletem letadla podle přepravních podmínek jednotlivých leteckých společností.

Cestující charterových letů naleznou přepážku své cestovní kanceláře buď přímo za vstupem do odbavovací budovy ODLET nebo ve spojovacím traktu mezi odbavovací budovou ODLET a odbavovací budovou PŘÍLET.

Zahájení odbavení letu je ohlášeno letištním rozhlasem. Poté se můžete dostavit k příslušné odbavovací přepážce, kde předložíte letenku a platný cestovní doklad (cestovní pas pro cesty do států mimo EU nebo občanský průkaz pro cesty uvnitř EU). Zavazadla je nutné pokládat k odbavení na pás odbavovací přepážky jednotlivě. Váhové a množstevní limity zavazadel, podmínky přepravy nedoprovázených dětí, podmínky pro přepravu živých zvířat a sportovního vybavení, apod. naleznete přímo v přepravních podmínkách jednotlivých leteckých společností.

Po odbavení na odbavovací přepážce, kde obdržíte palubní vstupenku do letadla a také doklad od vašich odbavených zavazadel, pokračujte přes bezpečnostní kontrolu do odletové/tranzitní haly. Tranzitní hala letiště Brno je rozdělena na část schengen a část neschengen. Pokud cestujete do zemí, které se nachází mimo schengenský prostor (např. Bulharsko, Tunisko, Turecko, Egypt aj.), musíte projít pasovou kontrolou, která se nachází v prvním patře tranzitní haly za bezpečnostními kontrolami.

V prostorách letiště platí všeobecný zákaz kouření kromě speciálních kuřáckých boxů umístěných po jednom v částech schengen a neschengen.

Těsně před odletem letadla (dvacet až třicet minut) budete letištním rozhlasem vyzváni, abyste se dostavili k jednomu z východů (gate). Pro nástup do letadla si připravte palubní vstupenku a také doklad totožnosti. Přesun od gatu k letadlu je buď pěšky nebo letištním autobusem.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje